Únor 2014

Můj názor na určité filmy a seriály #1 - Ledové království / Frozen

10. února 2014 v 21:37 | SimoniseQ |  --- Mé názory ---
Ahoj, lidičky...
Možná jsou mé názory otravné, ale napadlo mě, že sem můžu psát i můj názor na určité filmy či seriály. Začneme tedy jedním z mých nejoblíbenějších ,,animáků" od Disneyho, kterým je Ledové království / Frozen.

MŮJ NÁZOR NA ANIMOVANÝ FILM...

Nedávno jsem na tomto filmu byla v kině ve 3D a nemohu mu snad nic vytknout. Co jsem se dívala na YouTube, polovina názorů je jen a pouze o ,,špatném" dabingu v CZ. Hodně lidí si tam stěžuje, že máme jeden z nejhorších dabingů. Ovšem všichni trochu inteligentní mi řeknou, že Češi jsou jedni z nejlepších dabérů na světě. Také, že se k daným postavám hlasy nehodily. Mě přišly normální, vyhovovali mi... tedy určitě více než v Anglickém jazyce, ve kterém jsem film taktéž viděla. A nechybí ani vytýkání písničkám. Ano, v České verzi filmu byly samozřejmě česky nazpíváni. Např. písnička Let it go, v překladu Najednou, byla podle mě velmi vydařená. Jasně... jsou to vaše názory, nikomu je neberu, jen mi přijde trochu ,,pod úroveň" nadávat na mizerný dabing Čechů, který mizerný dle mě není. Další skupina lidí zase říká, že to bylo hezké, krásné efekty, vtipy atd., jen bez pointy, bez příběhu. Jaksi jsem to nepochopila. Jako jak bez příběhu? xD Podle mě to příběh (pointu) mělo krásný, smysl to mělo. No dále pak už byly komentáře typu: Krásné, super, boží, doporučuji,... :) Já si zkrátka nemám na co stěžovat. Vlastně jo... nemusel ten film tak rychle uběhnout. :D Takže rozhodně doporučuji všem milovníkům animovaných filmů a Disneyho. Myslím, že za peníze a vidět to ve 3D, to opravdu stojí. Příběh má své kouzlo lásky, což na animácích zbožňuji. Doprovod písní v českém jazyce mi vůbec navadil. Písně spestřily celý film. Pokud se už teď chystáte zkouknout tento film, tak se těšte. A příjemné pokoukání. :) Samozřejmě neříkám, že se to bude líbit všem. Jak se říká, 100 lidí, 100 chutí... ;)
Tak... Olivuju vás a zatím čauky! :D


Můj názor na sbírání panenek + menší představení vybraných druhů

9. února 2014 v 19:56 | SimoniseQ |  --- Mé názory ---
Ahoj, lidičky...
Jak jsem říkala, tento článek bude o mém názoru na sbírání panenek. Říkám, že to bude pouze můj názor, vy můžete mít jiný. Tak jdeme na to. ;)

Myslím, že panenky je jeden z nejpopulárnějších a nejrozšířenějších koníčků na celém světě. Sbírají je lidé téměř každého věku, proto se nejspíš hodně rozšířily. Dospělí předávají svým dětem např. panenky ze svého dětství apod. Tedy aspoň tak to bylo u mě. Panenky byly můj šálek kávy už od mých 3 let, když jsem tenkrát dostala na svátek od mámy svoji první panenku. Panenka byla velká jako opravdové mimino, zavírací oči, prostě nedokonalá. Dnes bych už ani neřekla, že to je panenka. :D Asi nejvíce lidí na světě sbírá panenky Barbie a v posledních 2 letech se hodně rozšířily panenky Monster High, které když někdo má, je tak nějak IN. I podle mě jsou fajn. Šetřím si zrovna na svoji první. Miliony dívčích ale i chlapeckých srdcí oslovila, troufla bych si říci, jejich originalita. Když jsem se dívala na fotky, každá má i jiný tvar očí a obličeje. Dokonce existují tři varianty výšky/velikosti panenek. Tímto si získává Mattel a tento druh panenek u mě velké plus. :) Když se vrátím k ,,Bárbínkám" už je Monster High docela ,,přebíjí", ale stále mají velice fanoušků. Mě osobně nevadí, jen je nesbírám. Už nejsou tak originální jako MH. Téměř každá má stejnou výšku, tvar obličeje. Zdá se mi, že jediné co se mění, je barva vlasů a jména. :D Dalšími druhy panenek jsou třeba Bratzillaz, Bratz atd. Já osobně sbírám Bratzillaz a mám 2, Yasminu a Cloettu. Též sbírám Pullip Dolls, které jsou opravdu krásné a já sama vlastním pouze jednu. Bohužel, jsou moc drahé. Teď trošku přejdeme k tomu věku na sbírání panenek. Hodně lidí se směje třeba už 14. letým holčinám, že sbírají Barbie, Monster High nebo jakékoliv panenky. Podle mě může sbírat každý panenky. Znám i pár dospělých žen a mužů, co panenky sbírají a fotí je. Je to skvělý koníček pro každého, bez ohledu na pohlaví či věk. :) Proto bych také chtěla říct těm, co se za tohle posmívají, ať si to odpustí. Vždyť sbírání panenek ve věku např. 14. let je stejně normální jako sbírání známek v 60. letech. ;) Asi jste pochopili, co tím myslím... Každopádně už jsem tak nějak vyčerpala vše, co bych do tohoto článku mohla napsat. :D Pár druhů jsem trochu představila, můj názor víte, takže co jiného napsat? Fajn, asi jen... Olivuju vás a zatím čauky. :D ;)

Monster High

Vítej na mém blogu

9. února 2014 v 14:00 | SimoniseQ |  Deník
Ahoj, lidičky..
Vítejte na mém novém blogu. Chci začít znova, protože jsem nezačala zrovna nejlepším způsobem. Toto bude blog převážně o mých zájmech a názorech. Předem chci říct, že mě neodsuzujte podle názorů a pohledu na svět. Hodně lidí mě za ně nemá rádo. Mám ráda upřímnost a píši vždy jen to, co bych řekla dotyčnému i do očí a ne jenom na internetu. Možná sem tam tu bude nějaká volná grafika, ale hodně jsem venku s kamarády, chodíme po Praze a fotíme se, takže nemám moc času. Tohle je tedy blog o mně, neberu jej jako povinnost. Zajdu sem někdy, napíšu nějaký svůj názor třeba na den, co jsem zažila nebo na určité téma, co mě napadne. Jen tak nějak na začátek, jmenuji se Simona Stračická a je mi 15 let. Mám doma 2 kočky, protože je zbožňuji. Z předmětů ve škole mě nejvíc baví jazyky, výtvarka a tělocvik. Naopak nesnáším zeměpis. ;) Pro začátek je to vše. Další článek na tomto blogu bude nejspíše můj názor na sbírání panenek, seznámím vás i s nějakými druhy. Já osobně sbírám Bratzillaz, mám jednu Pullipku a začnu asi ještě s Monster High. No, sbírání je moje další vášeň, o které tedy ví jen moji nejbližší a teď vy. Olivuju vás a zatím čauky. :)